środa, 6 maja 2015

Tartaletki z lodami o smaku brownie




Sezon lodowy uważam za rozpoczęty. A to za sprawą coraz cieplejszych dni i… lodów Carte D’or Chocolate Brownie, z którymi miałam za zadanie przygotować deser. Lody to nie byle jakie, bo czekoladowe o smaku brownie, uformowane w pojemniku w piękne rozetki. Aby nie zniszczyć całego ich uroku postanowiłam podać je w miseczkach z ciasta francuskiego, częściowo wypełnionych masą czekoladową. Masa ta przypomina trochę brownie, więc jak najbardziej pasuje do tych lodów i uwydatnia czekoladowy charakter deseru.






Składniki (na 12 sztuk):
- 140 g czekolady deserowej (lub po połowie gorzkiej i mlecznej)
- 300 ml śmietanki 30-36%
- 1/4 szkl. cukru pudru
- 4 żółtka

- 1 opakowanie ciasta francuskiego
- 2 pudełka lodów Carte D’or Chocolate Brownie




Przygotować formę muffikową.
Z papieru do pieczenia wyciąć 12 krążków o średnicy dna wgłębień foremki i wyścielić je nimi.

Z ciasta francuskiego wyciąć 12 minimalnie większych krążków (niż te z papieru).
Pozostałą część ciasta rozwałkować mniej więcej do połowy pierwotnej grubości. Pokroić na 12 pasków o szerokości około 3 cm (lub nieco szerszych, jeśli się da) i długości takiej, aby wystarczyło do utworzenia „obręczy” we wnętrzu każdego wgłębienia formy. Wycięte paski ciasta należy umieścić we wgłębieniach, zlepiając na końcach i przyklejając do ścianek. We wnętrzu każdej powstałej „obręczy” należy umieścić krążek z ciasta, dociskając przy dnie, w miejscu łączenia.

Tak przygotowane foremki z ciastem wstawić na około 30 minut do lodówki.

Czekoladę połamać na kawałeczki i rozpuścić na parze. Lekko przestudzić i wymieszać z ciepłą śmietanką.
Żółtka ubić z cukrem na jasną, puszystą masę, a następnie dokładnie połączyć z miksturą czekoladowo-śmietankową.

Foremki z ciastem wyjąć z lodówki i napełnić masą czekoladową. Piec w temperaturze 200 st.C przez 20-25 minut. Wystudzić w formie, po czym ostrożnie wyjąć i zdjąć papierowe krążki.

W czasie pieczenia masa czekoladowa rośnie, ale po wystygnięciu opada. Powstałe zagłębienia w „miseczkach” napełnić lodami i od razu podawać.





Carte d’Or Chocolate Brownie przepyszne czekoladowe lody z kawałkami ciastka brownie, polane czekoladowym sosem. Deser ułożony jest w opakowaniu w postaci sześciu gotowych do nałożenia rozetek. Dzięki temu w zaledwie kilka sekund możemy cieszyć się w domu ekskluzywnym deserem rodem z najwspanialszych kawiarni – doskonałej jakości i pięknie podanym.

Pojemność: 900 ml.

Sugerowana cena detaliczna: 18,49 zł.



Brak komentarzy:

Prześlij komentarz